Turystyka rowerowa w Jeleniej Górze i Okolicach - Dla Aktywnych

» modyfikacja trasy «

powrót

Dodatkowo 7km. Jak pokazuje poniższy wykres będzie miejscami pod górę. Warto jednak spróbować.

Wykres pokazuje modyfikacje od mostu w Janowicach Wielkich - Stare Janowice - Miedzianka - Janowice Wielkie przy przejeździe kolejowym.

wykres Miedzianka zoom 750x405 skorzystaj z F11

Jeśli nie czujecie się zmęczeni. Udajemy się na wprost, w prawo tak jak opisana główna wycieczka, po 250 metrach za torami kończy się modyfikacja trasy. Droga główna odbija w lewo pod górę. Prosto obok kościoła. Teren lekko pagórkowaty, 1.46km most w Starych Janowicach. Na wprost biegnie droga polna. To opiszę innym razem, wycieczka do Kolorowych Jeziorek. Przekraczamy most i żółtym szlakiem, kierunek w lewo jedziemy przed siebie. Nawierzchnia bez dziur, z kamienia, co zmniejsza komfort jazdy.

Stare Janowice to kilkanaście zabudowań. Trasa prowadzi leśną ścieżką. Jedziemy wzdłuż torów. Kończy się wiaduktem nad torami i wyjazdem na drogę asfaltową. W lewo do Ciechanowic. Trasa nasza prowadzi w lewo – kierunek Miedzianka. Miejscami zła nawierzchnia. Może się zdarzyć, że minie was samochód. Ruch jednak jest mały.

Do samej Miedzianki pod górę. Dalej na wprost. Od Miedzianki na dół bardzo stromo. Uważaj, ruch samochodów mały, jednak przy dużej szybkości i szumie w uszach można nie usłyszeć nadjeżdżających z góry.

Modyfikacja kończy się przy torach, przejazd kolejowy. Jedziemy w lewo. Przejeżdżając przez tory za około 250 metrów, początek modyfikacji przy moście.

Udajemy się na wprost główną drogą.

Stare Janowice zoom Stare Janowice zoom Stare Janowice zoom
Stare Janowice zoom Stare Janowice zoom Stare Janowice zoom
Stare Janowice zoom Stare Janowice zoom Stare Janowice zoom
Stare Janowice zoom Stare Janowice zoom
Stare Janowice zoom Stare Janowice zoom
Stare Janowice, Łubin zoom Stare Janowice, Łubin zoom Stare Janowice, Łubin zoom

powrót

Grzegorz Szczypka © www.kojkoj.pl 2005
Windows: IE, Opera, Mozilla, Firefox. Linux: Opera, Mozilla, Konqueror
1024x768 XHTML, CSS.